Jak na oběd za pár korun? Vařili jsme s lidmi v nouzi

Naše nové recepty nejen zachraňují jindy často vyhazované či nevyužité jídlo, ale zároveň jsou i zdravé, úsporné a zvládne je každý. Vytvořili jsme je pro příjemce potravinové pomoci a spolu s nimi jsme je vyladili k dokonalosti.

Recepty na ovesné placičky, luštěninové karbanátky, zeleninovou polévku a nakládanou zeleninu jsme vytvořili pro workshopy s lidmi, kteří jsou příjemci potravinové pomoci. Bára Kebová, která pokrmy vymyslela a workshopy vedla, vysvětlila, jaké recepty lidem v nouzi pomohou nejvíce.

Je důležité použít základní suroviny, které každý zná a má s nimi zkušenost. Zároveň je potřeba pracovat s potravinami, které svým klientům poskytuje potravinová banka a rychle se kazí nebo jim nejčastěji hrozí, že skončí v koši.

Kromě toho jsou recepty co nejjednodušší – jak s ohledem na kuchařské dovednosti, tak na použité náčiní a suroviny – variabilní a levné. Pro sociálně znevýhodněné lidi jsou často i běžné suroviny mimo jejich rozpočet.

Cena jedné porce se pohybuje v řádu korun. Recepty spotřebovávají i suroviny, které mají pro řadu lidí nulovou hodnotu – natě, košťály, nálev z luštěnin či staré pečivo.

V neposlední řadě si s Bářinou pomocí účastníci osvojili také zásady správného nakládání s potravinami. Recepty a workshopy vznikly za podpory Magistrátu hlavního města Prahy. Naše další tipy najdete na Youtube.

Zeleninová polévka
Luštěninové karbanátky
Nakládaná zelenina
Ovesné placičky

Další články

Aplikace Zachraň oběd je na světě. Po dobu několika měsíců jsme na jejím vývoji spolupracovali s firmou Etnetera Flow. Proč
Náš rozhovor se CSR manažerkou Lucií Loučkovou ze společnosti Tesco v České republice otevírá dveře do světa jejich boje proti
Evropská komise na začátku července představila návrh směrnice na právně závazné cíle pro snížení množství potravinového odpadu, jichž mají členské
Přejít nahoru