Zapojte se

Prague Food Waste brigáda

Chceš pomoct odhalit, kolik potravinového odpadu vzniká v nemocnicích v Praze? Hledáme brigádníky, kteří se nebojí vzít do ruky váhu a slupky a budou se podílet na výzkumu Prague Food Waste podpořeného z grantu od TA ČR. Naším cílem je změřit množství potravinového odpadu v celkem 10 zařízeních a navrhnout doporučení veřejné správě, jak lze množství odpadu snížit. Jedná se o unikátní výzkum, protože přesné měření v takovýchto zařízeních dosud nikdo nedělal. Brigáda je vhodná například pro studenty, kteří mají zájem o udržitelnost a stojí o příležitostný přivýdělek.

Co bude tvým úkolem?

V posledním týdnu v květnu 2024 se v Praze uskuteční měření (začala už říjnu). Budeš součástí týmu, jehož cílem je evidovat množství a typ potravinového odpadu, včetně toho, kde vzniká (v kuchyni jídelny, ve výdeji, od strávníků). Pracujeme v čase, kdy se jídlo v zařízeních připravuje a konzumuje, a budeme vážit a zapisovat zbytky.

Co nabízíme

  • slušně placenou brigádu, která má navíc velký smysl a přesah (hodinovou sazbu 200 Kč/hod na DPP)
  • zaškolení do toho, jak bude projekt probíhat a jak přesně zbytky měřit
  • ochranné pomůcky
  • možnost zapojit se do aktivit Zachraň jídlo i v budoucnu

Co je důležité pro nás

  • flexibilita (směny budou trvat maximálně 8 hodin, mohou začínat už v brzkých ranních hodinách, měřit se bude i o víkendech)
  • zodpovědnost a zájem o to, aby získaná data byla co nejpřesnější
  • ochota komunikovat s personálem jídelny a zjišťovat od nich detaily

Pokud tě nabídka zaujala, pošli svůj životopis a pár vět o tom, proč by ses chtěl/a zapojit, na e-mail anna.strejcova@zachranjidlo.cz. Informační schůzka k projektu se uskuteční online na základě Doodle hlasování.

Buďte dobrovolník

Pomáháte nám na veřejných akcích a radíte nám s problémy, na které jsme krátcí. Díky vám jsme zvládli udělat hostinu pro 1 000 lidí, uvařit neuvěřitelných 2 000 porcí polévek nebo rozdat 300 porcí žemlovek. Bez vás bychom se neobešli.

Pokud chcete vědět, jak se můžete zapojit do našich aktivit, sledujte newsletter a Facebookovou stránku Zachraň jídlo – dobrovolníci. K odběru newsletteru se přihlásíte vyplněním formuláře dole na této stránce.

Jednou za čas zoragnizujeme velkou akci pro veřejnost a čím dál častěji pořádáme workshopy pro firmy. Buďte u toho s námi.

Dříve jsme jezdili také paběrkovat na pole v okolí Prahy. V roce 2020 jsme se ale rozhodli předat paběrkování v této oblasti sestrám Katce a Kláře, které nyní pořádají výjezdy s jejich skupinou DobroPolníků. Přidat se k nim můžete na jejich webové stránce DobroPolníci. Na výjezdy můžete jezdit také v jižních Čechách, v Litoměřicích, či v Brně.

Chci se stát
dobrovolníkem

Přejít nahoru