Darujte Obědovku

Co je Obědovka? 

Obědovka znamená žaludek plný teplého jídla i záchranu nevydaných porcí z firemních jídelen před jistým vyhozením. Je to poukaz, který nasytí potřebné a pomůže neplýtvat jídlem. Její koupí nám pomůžete doručit nevydané obědy z pražských jídelen k potřebným do sociálních zařízení.

Přes snahu provozovatelů co nejlépe plánovat, zbyde v každé jídelně denně 10 – 20 porcí denně. To je zhruba 72 000 nevydaných jídel denně. 72 000 vyhozených šancí nasytit ty, kteří si sami teplý oběd dovolit nemohou.

Pomozte nám to změnit. Stačí málo. 

  • za 300 Kč zachráníme 15 porcí a nasytíme 15 lidí v nouzi
  • za 500 Kč zachráníme 30 porcí a nasytíme 30 lidí v nouzi
  • za 1000 Kč zachráníme 70 porcí a nasytíme 70 lidí v nouzi

Jeden teplý oběd zahřeje u srdce, ovšem každodenní sytost může pomoci k odhodlání změnit celý život.

Staňte se pravidelným dárcem. ‘‘Obyčejné‘‘ teplé jídlo každý den může dlouhodobě obrátit život k lepšímu. Ne nadarmo se přeci říká, že s prázdným žaludkem nám to nemyslí.

Obědovka jako Vánoční dárek? Jasně! Vytvořili jsme dárkový poukaz, který vám dorazí společně s potvrzením o daru. 🎄🎁

Cílová částka je 500 000 Kč. Ta nám umožní zachránit a převézt potřebným celkem 20 000 porcí jídla v průběhu roku 2023 a spustit aplikaci pro zjednodušení darování.

DARUJTE OBĚDOVKU

DARUJTE OBĚDOVKU

CHCI DAROVAT

Jak to funguje?

Spolupracujeme s firemními jídelnami, které vaří ve velkém pro zaměstnance nebo veřejnost, a výrobcem hotových sendvičů a salátů. Jmenovitě Compass Group, Zátiší group nebo Fresh Point. Uvařené obědy, které zde zbydou, od nich převezme distribuční firma DoDo a převeze je na místa, kde si je lidé ihned sní. Kam je to možné, převážíme jídlo v REkrabičkách, abychom minimalizovali odpad skutečně na minimum.

 

Ke komu se obědy dostanou?

Zachraň jídlo spolupracuje se zavedenými charitativními organizacemi, např. Arcidiecézní charitou. Dále pak s nejrůznějšími azylovými domy, kde na teplé jídlo čekají tisíce lidí v tíživé životní situaci, včetně matek samoživitelek.

Jak váš příspěvek využijeme?

Přebytečné jídlo dostaneme od jídelen zdarma. Potřebujeme ovšem pokrýt náklady na koordinaci převozů nevydaných porcí a na provoz aplikace, která darování usnadní. Víme, že jeden oběd zahřeje u srdce, ale teplé jídlo každý den může změnit život. Proto chceme Obědovku rozšiřovat i dál propojováním nových dárců a příjemců skrze web www.zachranobed.cz.

Co jsme už dokázali?

V prvním půl roce, kdy byl projekt svozů spuštěn, jsme i díky vám zachránili přes 10 000 obědů a číslo stále stoupá. V současnosti denně převážíme 80 porcí. V azylových domech ovšem čekají tisíce lidí. Aby se darování stalo běžnou praxí, spustili jsme v září 2022 webové stránky propojující dárce a příjemce: www.zachranobed.cz, kde mají možnost se ke službě přihlásit. Díky vašemu příspěvku můžeme s projektem pokračovat a navyšovat každým dnem počet zachráněných jídel, a tím i naplněných žaludků.

 

Pomozte nám využít naplno potenciál přebytečných porcí z jídelen a cateringů, které se nyní běžně vyhazují. Chceme, aby darování vařených pokrmů bylo v ČR běžnou praxí. Lepší darovat než vyhazovat!

Záleží Vám na světě okolo, a proto si vážíte jídla a neplýtváte? Přihlaste se k odběru novinek od Zachraň jídlo

Váš e-mail

Vaše jméno a příjmení