Jsem připraven má na kontě už téměř 8 500 podpisů

Počet podpisů pod prohlášením na stránce www.jsempripraven.cz stále narůstá! Jsou vaši známí připraveni kupovat si a zpracovávat i "nedokonalé" výpěstky? Přepošlete jim odkaz na stránku.

katerina tuckova

Počet podpisů pod prohlášením na stránce www.jsempripraven.cz stále narůstá! Jsou vaši známí připraveni kupovat si a zpracovávat i „nedokonalé“ výpěstky? Přepošlete jim odkaz na stránku.

Známé osobnosti nás podporují. Spisovatelka Kateřina Tučková nám napsala: 

Jako autorku mě oslovují příběhy, v nichž se můžu zabývat problémem, který se nám nezdál dost podstatný, a přece přináší zásadní výpověď o naší společnosti. Co o nás vypovídá plýtvání potravinami, které měly tu smůlu, že se neurodily k obrazu hypermarketů? Jak povrchní a neprozíraví jsme. Ne nadarmo se říká: nesuď knihu podle obalu.

Kromě ní myšlenku podporuje kuchař Martin Škoda, Trang DoTru, která provozuje blog Asijatka.cz, kulinářský odborník pan Cuketka, bloggerka Kitchenette a další. Děkujeme!

Další články

Právě tato zařízení patří mezi provozy, kde vzniká výrazně více potravinového odpadu než v komerčním stravování. Na 100 kilogramů připraveného
Léto je pro čerstvé potraviny nejnáročnějším obdobím roku. Vysoké teploty urychlují zrání ovoce a zeleniny, zkracují trvanlivost mléčných výrobků a
V českých školních jídelnách se vyhodí až třetina jídla. Část zůstane nevydaná, další končí na talířích žáků. Přitom právě škola
Přejít nahoru