Pekelně se soustřeď! Zachraň jídlo má své pexeso.

Zatímco v loňském roce jsme posilovali vaši záchranářskou image pomocí ponožek, batůžků a trenclí s křivou zeleninou, letos jsme se rozhodli vás pobavit a poučit zároveň. Vytvořili jsme záchranářské pexeso na téma nakupování a skladování potravin. A samozřejmě to není nudná záležitost.

Díky super ilustracím Dana Plaveckého ze Studio Plavečky se nám podařilo celé téma uchopit s humorem a nadsázkou. Jednotlivé dvojice představují 1) názorné ukázky, jak správně uchovávat potraviny, a 2) skladovací zlozvyky nás všech – věřte nám, na mnoha se poznáte. 

Kromě roztomilých obrázků na vás čekají i rýmované vysvětlivky, díky kterým se z vás stane mistr záchranář. Od teď už doma plýtvat nebudete. Zahrajte si s přáteli, nebo ho někomu věnujte. Pod stromečkem jsou smysluplné dárky ty nejlepší.

Pexeso vám pošleme jako poděkování. Stačí nás podpořit jednorázovým nebo pravidelným příspěvkem 159 korun. Díky němu budeme moci rozvíjet záchranářské myšlenky i v dalším roce.

Více o pexesu najdete na webu Darujme.cz.

Další články

Náš rozhovor se CSR manažerkou Lucií Loučkovou ze společnosti Tesco v České republice otevírá dveře do světa jejich boje proti
Evropská komise na začátku července představila návrh směrnice na právně závazné cíle pro snížení množství potravinového odpadu, jichž mají členské
Loupu slupky od brambor a házím je do sáčku v kuchyňském koši s pocitem, že se na skládce rozloží a
Přejít nahoru