Mezinárodní den povědomí o plýtvání jídlem

Poprvé ho vyhlásila OSN na rok 2020, chce tím upozornit nejen na environmentální dopady plýtvání jídlem. Řeč je o Mezinárodním dni povědomí o plýtvání jídlem, který připadá na 29. září 2021. Letos se do oslav zapojí třeba papež František nebo světoznámý šéfkuchař Massimo Bottura. Jaké jsou dopady plýtvání potravinami? Co s tím jde dělat? A proč by se měl zapojit každý z nás?

Studie Celosvětový úbytek potravin a plýtvání potravinami od Organizace pro zemědělství a výživu (FAO) uvádí, že každoročně přijde vniveč až jedna třetina vyprodukovaných potravin. Kromě ekonomického rozměru s sebou plýtvání jídlem přináší také negativní dopady v oblasti životního prostředí.

Podle FAO téměř 8 % uhlíkových emisí vypouštěných do atmosféry pochází z vyhozených potravin.

Plýtvání jídlem se řeší i v souvislosti se suchy, Evropská agentura pro životní prostředí uvádí, že téměř 40 % celkového objemu vody spotřebované v Evropě za rok se využívá v zemědělství. Celosvětově se přitom podle FAO 28 % orné půdy využije k pěstování surovin, které se vyhodí.

Mezinárodní den povědomí o plýtvání jídlem vyhlásilo v roce 2019 Valné shromáždění OSN. Letos pořádá OSN online setkání, na kterém vystoupí se svým poselstvím i papež František. Odborné panely budou řešit například technologické inovace, komunitní projekty či cesty k prevenci plýtvání včetně případových studií. V závěru vystoupí také světoznámý šéfkuchař Massimo Bottura.

My připomínáme Mezinárodní den povědomí o plýtvání potravinami na našich sociálních sítích. Na Instagramu najdete zajímavá data, ale i rady a tipy, jak zachraňovat jídlo v běžném životě. Nejvíce jídla v EU totiž vyhodí domácnosti, takže máme co zlepšovat.

A pokud už jste takoví profíci, že vám doma nezbývají ani drobečky, přidejte se k našim snahám měnit systém:

Letos se zaměřujeme především na záchranu jídla v gastro sektoru. V českých závodních jídelnách a fast foodech tvoří až 14 % vyhozeného jídla hotové porce, které se nestihnou vydat. Právě tyto porce, kterých může být denně až 25 kg na provozovnu, chceme dostat k potřebným. V září jsme spustili sbírku na podporu projektu Darování jídla šetří klima, který má darování jídel, jež je v současné době v porovnání s jinými evropskými zeměmi velmi složité, usnadnit. Podpořte ji teď.

Další články

Náš projekt Prague Food Waste odhalil, že ve čtyřech pražských školních jídelnách, fungujících jako příspěvková organizace, končí až 31 %
Aplikace Zachraň oběd je na světě. Po dobu několika měsíců jsme na jejím vývoji spolupracovali s firmou Etnetera Flow. Proč
Náš rozhovor se CSR manažerkou Lucií Loučkovou ze společnosti Tesco v České republice otevírá dveře do světa jejich boje proti
Přejít nahoru