Co ví o plýtvání jídlem mladá generace? Máme za sebou pilotní vzdělávací projekt

Celkem 80 žáků absolvovalo pilotní vzdělávací projekt, ve kterém jsme se zaměřili na plýtvání potravinami. Studenti ve věku 13 - 15 let monitorovali, kolik jídla se vyhodí u nich doma v kuchyni, za úkol dostali vymyslet "záchranářský" recept z potravin, které se v jejich domácnostech nejčastěji vyhazují, nebo nafotit zajímavé tvary ovoce a zeleniny, na které narazili při nakupování.
Datum: 15.06.2017
...hledáme způsoby, jak neplýtvat

Výukové hodiny proběhly v průběhu jara ve čtyřech třídách na Základní škole Kladská a na Gymnáziu prof. Jana Patočky v Praze. Reakce na hodiny, které společně vytvořili členové Zachraň jídlo Veronika Kučerová a David Hájek, byly pozitivní. Podle učitelky Petry Dufkové z Gymnázia prof. Jana Patočky byly děti z vyučovacích hodin nadšené a dozvěděly se spoustu nových a praktických věcí.

Pilotní vzdělávací projekt je první vlaštovkou, díky níž se chceme dozvědět informace o tom, jak vyhazování jídla vnímá mladá generace. Během vyučovacích hodin se diskutovalo a na závěr žáci vyplnili dotazník o svém chování. Informace o přístupu mladých lidí k vyhazování potravin zúročíme během podzimní soutěže zaměřené na věkovou skupinu 13 – 18 let, která vtipnou formou upozorní na problém vyhazování jídla na úrovni spotřebitelů.

V rámci pilotního projektu vznikla brožura Neplýtvej a yes a pracovní listy s informacemi a radami, jak se chovat zodpovědně k jídlu: například jak správně skladovat potraviny v lednici.

Foto: Jana Čerevková

Další novinky

08. 08. 2022 Veřejné lednice FreshPoint zachraňují tisíce porcí měsíčně

Asi 20 % jídla vyprodukovaného v EU se vyhodí. Vyhozené jídlo má hodnotu asi 149 miliard eur a je zodpovědné…

06. 04. 2022 Legislativní krok vpřed pro záchranu jídla

Vzniká projekt 365 dní pro potravinové banky, jehož cílem je prosazení systémových a legislativních změn, které povedou k omezení plýtvání…

Záleží Vám na světě okolo, a proto si vážíte jídla a neplýtváte? Přihlaste se k odběru novinek od Zachraň jídlo

Váš e-mail

Vaše jméno a příjmení