Papírová spižírna už je k mání

Společně s českým papírnictvím papelote jsme vytvořili průvodce, který zůstane ve vaší rodině po generace. Střádejte si rady, jak neplýtvat jídlem, seřaďte si je podle sezóny a doplňujte, škrtejte, vylepšujte! Papírová spižírna je v prodeji právě teď.

Spižírnu jsme poskládali z několika částí tak, abyste v ní našli všechno důležité a zároveň v ní bylo dost prostoru pro vaše vlastní postřehy a tipy. Na co se můžete těšit?

Roční období

„Tak příští rok…“ Taky pokaždé prošvihnete sezónu bezových květů či medvědího česneku? Už se vám to nestane. Dali jsme dohromady, kdy sbírat bylinky, zeleninu i ovoce a jak je co nejlépe uchovat.

Výzvy

Na stránkách najdete i nejrůznější výzvy, které z vás udělají správného záchranáře jídla. Díky nim zkusíte změnit svoje návyky a reálně tak šetřit jídlo v kuchyni.

Recepty a poznámky

Máte doma spoustu papírů s vlastními recepty, kuchyňskými taháky nebo výstřižky z časopisů? Stačí je proděravět a přidat do kroužkové vazby nebo do kapsičky v zadní části.

Ilustrace

Spižírnu vyzdobil svými ilustracemi Jakub Bachorík. Obrázky v ní ale nejsou jen pro krásu, naučí vás, jak odměřit porci, co všechno lze v létě grilovat i jaká nejrůznější pesta jde doma vykouzlit.

Rodinný poklad

Každý rok si do Spižírny můžete dopisovat nové triky, vylepšovat postupy a poučit se z chyb. Během pár sezón se z ní stane rodinný poklad, který se bude dědit po generace. Odolné desky z veganské kůže ho ochrání.

>>> V prodeji je právě teď na e-shopu papelote <<<

 

Další články

Aplikace Zachraň oběd je na světě. Po dobu několika měsíců jsme na jejím vývoji spolupracovali s firmou Etnetera Flow. Proč
Náš rozhovor se CSR manažerkou Lucií Loučkovou ze společnosti Tesco v České republice otevírá dveře do světa jejich boje proti
Evropská komise na začátku července představila návrh směrnice na právně závazné cíle pro snížení množství potravinového odpadu, jichž mají členské
Přejít nahoru