Natáčíme nové video návody

Jak skladovat cibuli? Kam ve spíži s moukou a jak nejlépe zpracovat a uchovat houby? Zaměřili jsme se na suroviny, se kterými si lidé často nevědí rady a natočili jsme videa, kde se dozví, jak na to.

Natáčet video návody jsme začali už loni. Ukázali jsme v nich například to, jak správně odměřit porci běžně užívaných příloh, jak zpracovat jídlo beze zbytků nebo jak prodloužit trvanlivost ovoce a zeleniny. Naším cílem bylo pomoci omezit plýtvání v domácnostech.

Videa spustila vlnu pozitivních ohlasů, proto jsme se letos vrhli na další várku. V nových videích se naučíte hned několik způsobů uchovávání hub, tip na skladování koření tak, aby nevyčichlo nebo způsob, jak nejlépe skladovat pečivo – to koneckonců patří spolu s ovocem a zeleninou mezi nejvíce vyhazovaný druh potravin.

Letošní tři videa už můžete najít na našem kanále na Youtube, další dvě zveřejníme brzy.

 

Tvorbu videí podpořilo Ministerstvo životního prostředí.

Další články

Evropská komise na začátku července představila návrh směrnice na právně závazné cíle pro snížení množství potravinového odpadu, jichž mají členské
Loupu slupky od brambor a házím je do sáčku v kuchyňském koši s pocitem, že se na skládce rozloží a
Nová vyhláška Ministerstva zemědělství č. 121/2023 Sb. přináší pro náš projekt Zachraň oběd důležitý průlom v boji proti plýtvání potravinami.
Přejít nahoru