Vydejte se s námi na pole jako dobrovolník!

Na polích leží nesesbírané kedlubny, saláty, ředkvičky a spousta další hodnotné zeleniny. Vydejte se s námi a pomozte sklidit jídlo, které dostanou sociálně slabí lidé prostřednictvím Potravinových bank. Díky projektu Zachraň a daruj, kterému neformálně říkáme Paběrkování, se nám podaří smysluplně využít jídlo, které by se jinak zaoralo.

Důvody jsou různé, od přehnaných estetických nároků ze strany obchodních řetězů, po nedostatek pracovní síly a nepřízeň počasí. Podílejte se s námi na zachraňování, přijďte ve středu 10. června od 19.30 na informační schůzku do Studia Alta nebo se rovnou zapište jako dobrovolník a my vám budeme posílat výzvy. Více o tom, co znamená být dobrovolníkem během paběrkování, se dozvíte v této brožuře. Těšíme se na společné zážitky.

Další články

Evropská komise na začátku července představila návrh směrnice na právně závazné cíle pro snížení množství potravinového odpadu, jichž mají členské
Loupu slupky od brambor a házím je do sáčku v kuchyňském koši s pocitem, že se na skládce rozloží a
Nová vyhláška Ministerstva zemědělství č. 121/2023 Sb. přináší pro náš projekt Zachraň oběd důležitý průlom v boji proti plýtvání potravinami.
Přejít nahoru