Úspěchy

Novela zákona

V pondělí 1. ledna 2018 vstoupila v platnost novela zákona o potravinách a tabákových výrobcích, která nařizuje supermarketům s plochou větší než 400 m2 nabídnout potravinovým bankám neprodejné potraviny. Množství jídla proudícího do bank se tím významně zvýšilo.

Více o novele

Zachráněné jídlo z pole

Od roku 2015 jezdíme na pole paběrkovat. Doposud se nám podařilo zachránit asi 15 tun jídla, jež by se jinak vyhodilo. Jídlo předáváme potravinovým bankám.

Paběrkování

Křivá zelenina v obchodech

V roce 2016 jsme připravili kampaň Jsem připraven s webovou stránkou www.jsempripraven.cz, na které více než 11 000 lidí podepsalo prohlášení, že by si byli ochotni kupovat i ovoce a zeleninu nestandardních tvarů. Obchody Penny Market, Rohlik.cz a TESCO vzápětí začaly „křivé“ mrkve, brambory a další produkty prodávat.

Jsem připraven

Zrušená daň

Díky našemu prvnímu happeningu Hostina pro tisíc se podařilo zviditelnit problém 15% DPH, kterou museli obchodníci hradit při darování jídla charitám. V průběhu roku, který od Hostiny uběhl, se o problému začalo diskutovat v médiích a daň byla v prosinci roku 2014 zrušena.

Více o hostině