Září proti plýtvání

Září proti plýtvání

Dlouhodobě se snažíme snížit potravinový odpad u vás i u nás doma. Ale čím víc tipů a triků máme, tím těžší je se v nich orientovat a osvojit si je. Proto je tu výzva Září proti plýtvání.

Na začátku každého týdne na vás bude v mailu čekat něco nového o efektivním nákupu, skladování, příparavě a zpracování jídla. Zkrátka se podělíme o to nejlepší, co známe. Proč do toho jít?

  • Omezením plýtvání šetříte peněženku
    Podle průzkumu  Sociologického ústavu AV ČR by redukcí plýtvání mohla průměrná rodina ušetřit až 8 000 korun ročně.
  • Oteplující se planeta vám poděkuje 
    Vezměte si příklad banánu z Kostariky. Tam projde rukama farmáře, potom se exportuje, importuje, naskladní se v halách, a až potom putuje do obchodu a z něj k nám domů. Každá stanice znamená ohromné množství zdrojů, jako je voda, energie, palivo a další. Nenechme je přijít vniveč.
  • Můžete se zapojit do soutěže a vyhrát ceny od nás a od našich partnerů 
    Jsme nadšení, že jste v tom s námi. No a taková snaha by se měla ocenit! Na konci srpna vyhlásíme pravidla a výhry.
  • Oslavte s námi Mezinárodní den proti plýtvání jídlem, který OSN vyhlásilo na 29. září

Víte třeba, kde okolo vás nakoupit chytřeji a levněji? Nebo jak rychle odměřit jednu porci, aby rýže zase nemusela být celý týden? A co takové prodlužování životnosti zeleniny? Nevíte? Tak od toho jsme tu. V každém týdnu vás naučíme něco nového. Začneme nákupem, posuneme se ke skladování a přípravě a poslední týden věnujeme zpracování. Máte pocit, že už všechno znáte? Vsadíme oběd, že vás něčím překvapíme. Ale jestli ne, znáte to, opakování matka moudrosti. 😉

Zapojit se můžete pomocí formuláře nahoře.

Podporují nás

Záleží Vám na světě okolo, a proto si vážíte jídla a neplýtváte? Přihlaste se k odběru novinek od Zachraň jídlo

Váš e-mail

Vaše jméno a příjmení