Září proti plýtvání 2023

Září proti plýtvání

Druhý ročník Září proti plýtvání je tady! Na začátku každého zářijového týdne ti do e-mailu přistane dávka ověřených rad a tipů jak neplýtvat. Letos jsme pro tebe vytvořili i praktické manuály, díky kterým nezůstane ladem ani kůrčička. Tak do toho pojď s námi. ⬇️

Proč se zapojit?

Dlouhodobě se snažíme snížit potravinový odpad u tebe i u nás doma. Ale čím víc tipů a triků máme, tím těžší je se v nich orientovat a osvojit si je. Víš třeba, kde v okolí nakoupit chytřeji a levněji? A co takové prodlužování životnosti zeleniny? Nevíš? Tak od toho jsme tu. V každém týdnu tě naučíme něco nového. Proto je tu výzva Září proti plýtvání. Proč do toho jít?

 1. Omezením plýtvání šetříš peněženku

  Společně s námi sestavila Vysoká škola ekonomická v Praze a Mendelova univerzita v Brně výpočet, dle kterého rodina o dvou dospělých a dvou dětech ročně vyhodí potraviny v hodnotě 14 076 korun. Přepočteno na průměrnou domácnost, kterou podle Českého statického úřadu tvoří 2,33 osoby, to dělá 8 199 Kč.

 2. Oteplující se planeta ti poděkuje 

  Vezmi si příklad banánu z Kostariky. Tam projde rukama farmáře, potom se exportuje, importuje, naskladní se v halách, a až potom putuje do obchodu a z něj k nám domů. Každá stanice znamená ohromné množství zdrojů, jako je voda, energie, palivo a další. Nenechme je přijít vniveč.

 3. Můžeš se zapojit do soutěže a vyhrát ceny od nás a našich partnerů 

  Jsme nadšení, že v tom jsi s námi. No a taková snaha by se měla ocenit! Máme pro tebe krásné soutěžní ceny. Vyhrát můžeš dobroty od Živiny, pomocníky do kuchyně od Maso-profit, kompostéry od Plastie nebo poukázky na nákup v Kauflandu.

  Jak se do ní zapojit?

  1. Přihlas se do výzvy Září proti plýtvání pomocí formuláře⬇️
  2. Počkej si na září na dávku čtyř newsletterů, které ti každý týden výzvy zašleme
  3. Ukaž nám, jak se ti podle nich daří měnit své návyky u sebe doma
  4. Nasdílej příspěvěk na Facebook nebo Instagram, na kterém nám ukážeš, co nového ses během měsíční výzvy naučil*a nebo jaká novinka tě nejvíc překvapila.
  5. V příspěvku označ náš profil @zachranjidlo (IG / FB) a přidej #zariprotiplytvani
  6. Zapojit se můžeš do pondělní půlnoci 9. října. Pak už jen počkej, jestli budeš mezi deseti šťastnými, které vybereme.

Přihlásit se do celé výzvy můžeš pomocí formuláře.

Předchozí newslettery

Záleží Vám na světě okolo, a proto si vážíte jídla a neplýtváte? Přihlaste se k odběru novinek od Zachraň jídlo

Váš e-mail

Vaše jméno a příjmení