fbpx

Mluvme o plýtvání potravinami

Jedním z hlavních cílů naší iniciativy je informovat širokou veřejnost o plýtvání jídlem. Daří se nám to prostřednictvím našich komunikačních kanálů, mezi než patří tento web, newslettery a sociální sítě Facebook, Instagram a Twitter. Kromě toho komunikujeme s novináři a dostáme téma do mainstreamových médií.

Proč si myslíme, že je to důležité? Protože my všichni, spotřebitelé, jsme zodpovědní asi za polovinu všech vyhozených nebo znehodnocených potravin. Pokud změníme svůj přístup k jídlu, můžeme společně snížit množství vyhozených potravin.

V rámci projektu Mluvme o plýtvání potravinami vám přinášíme inspirativní články, rozhovory a novinky o plýtvání jídlem a spřízněných tématech. Spolupracujeme s youtubery a influencery, prostřednictvím nichž se dostáváme k mladé generaci. Spolu se širším týmem dobrovolníků jezdíme do terénu a přinášíme vám z něj reporty.

Sledujte, co se dějě nového na poli plýtvání potravinami! Přinášíme vám články a rozhovory, které najdete v sekci Novinky.

Společně proti plýtvání jídlem

V roce 2017 jsme realizovali projekt Společně proti plýtvání jídlem zaměřený na mladé spotřebitele. Dosah našich příspěvků na sociálních sítích byl přes 1 200 000 lidí.

Soustředili jsme se na dvě cílové skupiny:

• na teenagery, které jsme oslovili prostřednictvím zábavné Instagramové soutěže Vyliž to!

• na mladé lidi ve věku 19 – 35 let, které jsme motivovali ke změně chování díky praktickým radám, článkům a rozhovorům s inspirativními lidmi

🔗