Happeningy

...hledáme způsoby, jak neplýtvat

Happeningem to pro nás všechno začalo. Po naší historicky první akci na Václavském náměstí jsou s námi netradiční osvětové akce pro veřejnost tak nějak spjaté. Jak jinak přiblížit lidem plýtvání jídlem, než zážitkem, na který nezapomenou?

2018

Disco salát

Ve Stromovce jsme si udělali 3 verze salátů ze zachráněného ovoce a zeleniny za odborného dohledu kuchaře Michala Hromase. Snědli jsme a rozdali jsme přes půl tuny jídla. Kromě přípravy salátů, do které se zapojila třicítka obrovolníků, jsme fermentovali a čepovali pivo ze ztvrdlého chleba.

Víc o Disco salátu
2017

Jam session

Zachránili jsme 960 kg ovoce a zeleniny v hodnotě 50 000 Kč. Uvařili jsme 1 000 skleniček džemu z plodin, které by se jinak vyhodily.

Víc o Jam session
2015

Křivá polévka

Na podzim jsme se zahřáli polévkou ze zeleniny, kterou obchodních řetězce odmítly kvůli vzhledu. Celkem jsme navařili 2 000 porcí minestrone, indické polévky a bramboračky.

Víc o Křivé polévce
2015

Popletená vánočka

Předposlední adventní neděli rozdávalo Zachraň jídlo vyřazené vánočky, které neodpovídaly estetickým standardům. Buď málo vykynuly, byly špatně spletené, při pečení praskly, nebo byly trochu zakroucené. Za dvě a půl hodiny se rozdalo 360 popletených kousků.

Víc o Popletené vánočce
2013

Tisíc kilo

Na piazettě Národního divadla jsme v říjnu rozdávali křivou zeleninu. Lidé si mohli odnést plné sáčky brambor, mrkví nebo květáků od lokálních zemědělců za symbolickou cenu.

Víc o Tisíc kilo
2013

Hostina pro tisíc

Společným obědem na Václaváku jsme v Zachraň jídlo začali. Spotřebovali jsme celkem 450 kg surovin a poprvé jsme veřejně upozornili na problematiku plýtvání jídlem.

Víc o Hostině