Dokument, který shnuje naše poznatky o „křivé“ zelenině a ovoci

Už od roku 2015 se zabýváme tím, jak využít všechnu zemědělskou produkci, která se u nás vypěstuje, včetně té tak zvaně „křivé“, jež neodpovídá estetickým standardům. Minulý rok jsme spustili kampaň Jsem připraven a její součástí byl průzkum mezi zemědělci a kulaté stoly s odborníky.
Datum: 20.04.2017
...hledáme způsoby, jak neplýtvat

Závěry z tří desítek rozhovorů o situaci v českém zemědělství teď zveřejňujeme v podobě dokumentu Překážky a příležitosti pro využití „křivé“ zemědělské produkce. Začtěte se do něj a zjistěte, co všechno hraje v tomhle složitém systému produkce a prodeje roli.

Jsme rádi, že se objevují první vlaštovky v podobě prodeje „křivé“ zeleniny a ovoce v obchodech. Nicméně možnosti využití ovoce a zeleniny, které jsou vyřazované kvůli svému vzhledu, by mohly být mnohem širší – od uplatnění ve zpracovatelském průmyslu až po maloobchody, restaurace a jídelny. Změnit současný systém pěstování, prodeje a klasifikace potravin je ovšem velká výzva. Věříme, že spolu se stoupajícím povědomím veřejnosti o plýtvání potravinami se zvýší i snaha zemědělců a obchodních řetězců jídlo nevyhazovat a hledat alternativní cesty.

Další novinky

Záleží Vám na světě okolo, a proto si vážíte jídla a neplýtváte? Přihlaste se k odběru novinek od Zachraň jídlo

Váš e-mail

Vaše jméno a příjmení