Jak na oběd za pár korun? Vařili jsme s lidmi v nouzi

Naše nové recepty nejen zachraňují jindy často vyhazované či nevyužité jídlo, ale zároveň jsou i zdravé, úsporné a zvládne je každý. Vytvořili jsme je pro příjemce potravinové pomoci a spolu s nimi jsme je vyladili k dokonalosti.
Datum: 03.11.2021 Autor: Eliška Sojková
...hledáme způsoby, jak neplýtvat

Recepty na ovesné placičky, luštěninové karbanátky, zeleninovou polévku a nakládanou zeleninu jsme vytvořili pro workshopy s lidmi, kteří jsou příjemci potravinové pomoci. Bára Kebová, která pokrmy vymyslela a workshopy vedla, vysvětlila, jaké recepty lidem v nouzi pomohou nejvíce.

Je důležité použít základní suroviny, které každý zná a má s nimi zkušenost. Zároveň je potřeba pracovat s potravinami, které svým klientům poskytuje potravinová banka a rychle se kazí nebo jim nejčastěji hrozí, že skončí v koši.

Kromě toho jsou recepty co nejjednodušší – jak s ohledem na kuchařské dovednosti, tak na použité náčiní a suroviny – variabilní a levné. Pro sociálně znevýhodněné lidi jsou často i běžné suroviny mimo jejich rozpočet.

Cena jedné porce se pohybuje v řádu korun. Recepty spotřebovávají i suroviny, které mají pro řadu lidí nulovou hodnotu – natě, košťály, nálev z luštěnin či staré pečivo.

V neposlední řadě si s Bářinou pomocí účastníci osvojili také zásady správného nakládání s potravinami. Recepty a workshopy vznikly za podpory Magistrátu hlavního města Prahy. Naše další tipy najdete na Youtube.

Zeleninová polévka

Luštěninové karbanátky

Nakládaná zelenina

Ovesné placičky

 

Další novinky

08. 08. 2022 Veřejné lednice FreshPoint zachraňují tisíce porcí měsíčně

Asi 20 % jídla vyprodukovaného v EU se vyhodí. Vyhozené jídlo má hodnotu asi 149 miliard eur a je zodpovědné…

06. 04. 2022 Legislativní krok vpřed pro záchranu jídla

Vzniká projekt 365 dní pro potravinové banky, jehož cílem je prosazení systémových a legislativních změn, které povedou k omezení plýtvání…

Záleží Vám na světě okolo, a proto si vážíte jídla a neplýtváte? Přihlaste se k odběru novinek od Zachraň jídlo

Váš e-mail

Vaše jméno a příjmení