Akce pro veřejnost

Happeningem to pro nás všechno začalo. Po naší historicky první akci na Václavském náměstí jsou s námi netradiční osvětové akce pro veřejnost tak nějak spjaté. Jak jinak přiblížit lidem plýtvání jídlem, než zážitkem, na který nezapomenou?

2017

JAM SESSION

Zachránili jsme 960 kg ovoce a zeleniny v hodnotě 50 000 Kč. Uvařili jsme 1 000 skleniček džemu z plodin, které by se jinak vyhodily.

VÍC O JAM SESSION

.
.
.

2015

KŘIVÁ POLÉVKA

Na podzim jsme se zahřáli polévkou ze zeleniny, kterou obchodních řetězce odmítly kvůli vzhledu. Celkem jsme navařili 2 000 porcí minestrone, indické polévky a bramboračky.

VÍC O KŘIVÉ POLÉVCE

.
.
.

2014

DARUJ JÍDLO

Zkoušíme i netradiční cesty, jak zabránit plýtvání. Spojili jsme se s platformou Uber a společně jsme navozili do potravinové banky 600 kg potravin z domácností, které by jinak lidé nespotřebovali.

VÍC O DARUJ JÍDLO

.
.
.

TISÍC KILO

Na piazettě Národního divadla jsme v říjnu rozdávali křivou zeleninu. Lidé si mohli odnést plné sáčky brambor, mrkví nebo květáků od lokálních zemědělců za symbolickou cenu.

VÍC O TISÍC KILO

.
.
.

2013

HOSTINA PRO TISÍC

Společný obědem na Václaváku jsme v Zachraň jídlo začali. Spotřebovali jsme celkem 450 kg surovin a poprvé jsme veřejně upozornili na problematiku plýtvání jídlem.

VÍC O HOSTINĚ